• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Podróżowanie samochodem po Polsce

Choć ceny paliwa nie są zbytnio niskie, a do tego polskie drogi ciągle nie należą do ogólnie bardzo dobrych, to nie jest powiedziane, iż zwiedzanie Polski za pomocą samochodu jest złym pomysłem. W końcu można wymienić wiele pięknych miast oraz miasteczek albo tysiące zabytków, atrakcji…
Jeśli wchodzi w grę samochodowe zwiedzanie Polski, początkowo warto przede wszystkim ustalić jakąś trasę. Zakładając, iż wyruszamy z Warszawy, warto początkowo pojechać na Mazury. Należy jasno przyznać, że powiedzmy trzy dni w Giżycku to prawdziwym strzał w dziesiątkę.
Mazury są przepiękne, lecz należy wyruszyć dalej – a może Jastarnia? Generalnie jedyną wadą naszego morza jest to, że jest stosunkowo zimne. Jednak to jedyna wada. Przecież nadmorskie plaże są bardzo ładne. Co później? Warto zajechać do Gdańska, bo to jedno z najładniejszych miast w kraju. Kilka godzin autem od stolicy Pomorza mieści się niemniej piękne miasto, mianowicie Toruń. Później warto kierować się w kierunku południowym – dwa dni w mieście Kraków to absolutne minimum. Nawet takie osoby, które już zwiedzały Kraków, jak najbardziej powinny powtórzyć swoją wycieczkę. Z Krakowa warto pojechać chociażby do Zakopanego, a więc stolicy Tatr… To przykładowy plan wycieczki po Polsce; można być pewnym jednego – warto poznawać Polskę.

Categories: Turystyka

Comments are closed.